top of page
  • Autoriaus nuotraukaVida Meilė

Kviečiu kavos su laimės aromatu... INTERVIU SU AKTORE DIANA BIRENYTE

Atnaujinta: 2020-05-22

Įdomu kalbinti ryškų kelio pėdsaką įmynusias asmenybes, tačiau ne mažiau įdomu ir labai smalsu sužinoti, kaip sekasi jaunimui keliauti pasirinktu profesiniu keliu.


Kalbinu Dianą Birenytę – profesionalią teatro ir kino AKTORĘ, ŠOKĖJĄ, išeivę iš Lietuvos, gyvenančią ir dirbančią Vokietijoje, Berlyne.


DIANA, gal sutiktumei paatvirauti apie profesinio kelio pradžią ir patirtis?


Mielai. (Šypsosi) Scena mane lydėjo nuo vaikystės... Klaipėdos lopšelio-darželio „Berželis“ auklėtoja Rasuolė mamai patarė nukreipti mane – šešiametę mokytis aktorinio meno, nes aš – „gimusi būti aktore“. Tačiau vietoj to, mama mane nuvedė į Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklą, kur šešerius metus mokiausi šokio (choreografijos) klasėje. Būdama penkiolikos suradau ypatingą hobį, džiuginantį mane ir dabar. Pradėjau šokti LINDY HOP stiliumi šokių klube „Čarlis“, vadovaujamame Solveigos Griušytės ir Ichtiandro Veliulio – pirmojo SWING stiliaus šokių propaguotojo Lietuvoje.


Daug koncertuodavau ne tik Lietuvoje, tačiau ir užsienyje, dalyvaudavau miesto, respublikos ir tarptautiniuose konkursuose. Meluočiau, jei sakyčiau, kad tiek muzikos mokykloje, tiek šokių klube „Čarlis“ neįgijau aktorinio meistriškumo, nes išreikšti šokį, kad jį pajaustų žiūrovas, mano nuomone, be vaidybos – neįmanoma.


Vėliau Lietuvoje baigiau VAIDYBOS STUDIJAS Valentino Masalskio vadovaujamame kurse. V. Masalskis – vienas garsiausių Lietuvos teatro ir kino aktorių bei režisierių – buvo ne tik mano Mokytojas. Jis buvo man ir kaip Tėvas. Aš Jį gerbiau, mylėjau, nekenčiau ir dievinau. Ir labai daug ko iš Jo išmokau.


Vertinga patirtis – vaidinant trupėje „TRUPĖ P. S.“ ne tik Lietuvoje, bet ir gastrolėse Prancūzijoje ir Austrijoje. Nepaprastai džiaugiuosi įgyvendinta svajone suvaidinti Lietuvos nacionaliniame dramos teatre bei įgūdžiais, vaidinant Klaipėdos jaunimo teatre, Klaipėdos Pilies teatre, Užupio dramos teatre Vilniuje, Heimathafen Neukölln teatre Berlyne (Berlin).


Neįkainojama pažintis su režisieriumi, aktoriumi, garsiausiu Michael Chekhov aktorinės technikos mokytoju Lenard Petit tarptautinėje vasaros teatro stovykloje „ACTʼas“ ir mano noras tobulėti nuvedė mane net į kitą žemyną – Ameriką. Asmeniškai pakviesta L. Petit studijuoti MICHAEL CHECKOV ACTING STUDIO“ Niujorke (New York), pamenu, nesvarstydama pardaviau ką tik įsigytą pirmąjį savo automobilį, kad susimokėčiau už studijas, ir išvykau. Iki šiol, tai – geriausia investicija mano gyvenime! Niujorke paaugau ir kaip aktorė, ir kaip asmenybė, įgijau daugiau pasitikėjimo savo jėgomis.


Kinas Tavo gyvenime?


Dar gyvenant Lietuvoje mėgavausi naujais iššūkiais ir, žinoma, kitokia patirtimi, – vaidinti prieš kino kameras italų filme „Ana Karenina“, atliekant jaunos grafaitės vaidmenį bei pagrindinį vaidmenį – televizijos reklamoje „SMS credit“.


Berlyne kinas man – nesvetimas, – filmuojuosi. Gana dažnai, kaip profesionali šokėja: muzikiniuose video klipuose (Die Ärzte „Lasse Redn“...), kino filmuose („Berlin, I Love You“...), TV filmų serijose („Babylon Berlin“, „Ku'damm 56“, „Ku'damm 59“...), kt.


Kodėl Berlynas?


Berlynas – nuostabus, žalias miestas. Čia gausu teatrų, čia filmuojama daug filmų, kas man labai svarbu. Jaučiuosi sava, nes čia gyvena daug menininkų iš viso pasaulio. Ir laisva, nes čia esu vertinama kaip menininkė. Džiaugiuosi, kad laisvai kalbu ne tik angliškai, tačiau ir vokiškai, kas padeda man vaidinant ir bendraujant. Berlynas – mokyklos laikų prisiminimai dalyvaujant mainų programoje ir mokantis pusę metų „Goethe“ gimnazijoje.


Berlyne labai daug galimybių... Todėl galiu rinkti ir kitokią patirtį. Lindy Hop, Charleston, Balboa, Shag, Solo Jazz – Swing stiliaus šokiai trupėje „Les Belles Magnifiques“, koncertai Berlyne ir kituose Vokietijos miestuose. Nauja patirtis kaip pedagogo – mokinant kitus šokio meno. Ir paauglystės prisiminimas – dirbant modeliu. (Šypsosi)


Džiaugiuosi galėdama GYVENTI iš to, kas man labiausiai patinka – vaidybos ir šokio.Kokie planai apie sugrįžimą gimtinėn?


Gimtinėn grįžtu kasmet, tačiau tik susitikti su artimiausiais žmonėmis. Sugrįžti gyventi į Lietuvą kol kas tikrai neketinu, tačiau mielai sutikčiau ir džiaugčiausi galimybe filmuotis Lietuvoje – šalyje, kurioje gimiau ir užaugau!


Kokia Tu? Kas Tau patinka?


Kad gerai jaustųsi scenoje ir prieš įjungtas kameras, mano manymu, aktoriui labai svarbu pažinti savo kūną, mokėti jį valdyti. Šokis tikrai tam padeda ir tai yra antroji mano aistra po vaidybos.


Kad vaidindama jausčiausi laisvai ir galėčiau pati tuo mėgautis, man labai svarbu būti puikiai pasiruošusiai, todėl negailiu nei laiko, nei jėgų siekiant tikslo.


Nuostabus jausmas gebėti vaidyba išlaisvinti žiūrovų emocijas. Kad kuo geriau tai pasisektų, stebiu žmones, analizuoju jų judesius, charakterius. Ir mokausi.


Pasakojant apie savo gyvenimą visą laiką Tavo veidą puošia kerinti šypsena. Jaučiu laimės aromatą...


Esu pozityviai mąstantis žmogus. Mane supa tokie pat žmonės, tarp kurių turiu tikrų draugų. Darau tai, ką noriu daryti: vaidinu, šoku, dalinuosi patirtimi, keliauju. Drąsiai galiu sakyti – aš tikrai savo vietoje! Tad būtų keista, jei nesišypsočiau. (Ir vėl plačiai šypsosi)


Aš labai myliu gyvenimą, tačiau buvo ir mano praeityje momentų, kai teko „suvalgyti ne vieną spygliuotą kaktusą“. Tačiau visos emocijos yra svarbios, visi išgyvenimai – vertingi. Mano pačios patirtis išmokė labiau įsijausti į vaidmenis, nes žinau ne tik tai, ką reiškia jaustis pakylėtai, tačiau ir tai, kaip būti emocijų dugne.


O kokios Tavo svajonės čia ir dabar?


Šis keistas laikotarpis (COVID-19), kai visi mano darbai atšaukti, kai nėra galimybės susitikti su šeima, apkabinti draugus, linksmintis Lindy Hop vakarėliuose, leido man suprasti, kad svajoju apie tokį gyvenimą, kokį gyvenau iki paskelbto karantino. Noriu vaidinti, šokti, keliauti po pasaulį.


O kaip šeima, vaikai? Kada nors norėčiau, tačiau dar ne čia ir dabar.


Kaip ilsiesi? Joga, muzika, maisto gaminimas, filmas, knyga ir, žinoma, kelionės į skirtingus pasaulio miestus ir juose vykstančius Swing šokių festivalius.


Ko labiausiai pasiilgsti Lietuvoje? Šeimos, jūros ir cepelinų. (Šypsosi)


Ką apie Tave žino tik patys artimiausi žmonės? Jie žino, kad mano rytas – skirtas tylai... (Juokiasi) ...iki antrojo kavos gurkšnio.


Puiku, kad pakviečiau kavos... :) Na, ir paskutinis klausimas – ko palinkėtumei sau ir kitiems?


Man patinka iššūkiai. Sau linkiu tokių personažų, kuriuos būtų sunku sukurti. Tačiau, svarbiausia, – vaidinti teatro scenoje ir prieš kino kameras.


Na, o skaitytojams ir tuo pačiu sau... Nesustokime tobulėti! Darykime tai, kas patinka! Išlikime pozityviais! Šypsokimės!

Ačiū Tau, DIANA, už atverstus savo gyvenimo knygos reikšmingiausius puslapius ir linkiu, kad jų būtų dar labai daug ir įvairių, puošiančių Tavo gyvenimo knygą,

paliekančių išliekamąją vertę bei suteikiančių Tau tikros laimės.

ĮDOMIŲ TAU VAIDMENŲ!

Ir toliau dovanok pasauliui savo žavingą šypseną.


Dianą Birenytę kalbino ir straipsnį parengė

Su meile Vida Meilė


! Norėdami komentuoti, būtinai turite prisijungti prie naujienų portalo (prisijungimas straipsnio viršuje).

422 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

BALTA TYLA

bottom of page