top of page
  • Writer's pictureLaikas Tau Redakcija

MAMOS SAPNAS, IŠGYDĘS DUKRAS NUO ŽVYNELINĖS

Tik tas žino, ką reiškia sirgti žvyneline (psoriaze), kas tai patyrė ir kas vis dar bando įvairiausiais būdais bei priemonėmis atsikratyti šios ligos. Daug kas sako, kad ši liga nepagydoma, o jeigu kuriam laikui ir nurimsta, tai sugrįžta su trenksmu.

Psoriazė aplanko ne dažną, bet neretai pažeidžia ne tik ja susirgusio žmogaus odą, bet ir vidinį pasaulį. Dažniausiai tokie ligoniai įgauna kompleksų ir atsisako kai kurių laisvalaikio pramogų, nenorėdami viešai demonstruoti savo odos defektų. Ir ne tik tai – kartais net išyra šeimos, nes vienas iš sutuoktinių nesugeba susitaikyti su šios ligos matomais pėdsakais.

gražios moterys, modeliai
Modeliai Paulina Gembutaitė ir Rūta Jonauskaitė © nuotrauka iš asmeninio albumo

Remiantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis bei internetine enciklopedija Vikipedija, žvynelinė (psoriazė) yra lėtinė pasikartojanti liga (gali būti paveldima), pažeidžianti odą ir sąnarius. Vienodai dažnai serga ir vyrai, ir moterys. Lietuvoje šia liga serga apie 3 proc. gyventojų.

Žvyneline sergančių žmonių oda išberiama ribotais, raudonais, įvairaus dydžio mazgeliais, kurie apsitraukia sausais balsvais žvynais. Dažniausiai pažeidžiami lenkiamieji alkūnių ir kelių paviršiai, kryžkaulio sritis, plaukuotoji galvos dalis.


Teorija apie žvynelinę labai skiriasi nuo žvynelinės realybėje


Tikrai taip – teorinis šios ligos aprašymas labai skiriasi nuo realybės! Kas geriau gali žinoti, kas yra žvynelinė, jei ne pats ligonis ir jo motina, kuri verkia vakarais, nežinodama, kaip padėti savo vaikui.

Štai viena tokia mama yra studijos „Urata designs“ vestuvinių suknelių dizainerė Jūratė Gembutienė, Lietuvos išeivė, jau penkiolika metų gyvenanti Airijoje, turinti dvi dukras, dirbančias modeliais, ir sūnų.Bet koks tepalas, tepamas ant odos, veikia organizmą taip pat, kaip ir geriamieji vaistai


Dar gyvenant Lietuvoje Jūratės vyresnioji dukra Rūta vos šešerių metų susirgo žvyneline. Jaunai mamai „apsivertė“ širdis krūtinėje, kai dermatologas, išrašęs hormoninį tepalą, vaizdžiai nupasakojo, kas laukia vyresniosios dukters ateityje.

Nors ir būdama dar visai jauna mama, Jūratė suprato, kad tepalas, tepamas ant odos, veikia organizmą taip pat, kaip ir geriamieji vaistai. Ji puikiai suvokė, kad hormonas mergaitei tikrai nepadės, bet dar ir neigiamai paveiks kitus organus, tokius kaip kepenys. Jauna mama atsisakė hormoninių tepalų ir stengėsi drėkinti odą tik kremais iš natūralių produktų.


Atostogos į šiltus kraštus šeimai tapo ne vien poilsiu, bet ir gydymuTiek mama, tiek dukra išmoko gyventi su šia liga, o pirmosios atostogos į Ispaniją suteikė vilties, kad pagaliau mergaitė galės gyventi nekompleksuodama.

„Pamenu tą momentą, kai po poros dienų poilsio Maljorkoje su visa šeima vyresnioji paauglė dukra klykdama išbėgo iš vonios. Visi išsigandome. Galvojome, kad kažkas nutiko. Prieš mus stovėjo duktė ir šypsojosi iki ausų – žvynelinės neliko nė pėdsako!“, – pasakoja J. Gembutienė, prisiminusi laimingą akimirką, kad pagaliau išsipildys Rūtos svajonė dirbti modeliu.


tenerife, sala, palmos
Tenerifės sala © nuotrauka iš asmeninio albumo

Liga galutinai nepasitraukė. Parvykus atgal į Airiją, po kelių mėnesių ji ir vėl atsinaujino, bet liko viltis ir žinojimas, kad vieta, kur saulė ir sūrus jūros vanduo, padės mergaitei gyventi su šia liga.

Taip kasmetinės atostogos į šiltus kraštus šeimai tapo ne vien poilsiu, bet ir gydymu.


Po dvidešimties metų žvynelinė grįžo su trenksmu


„Visai netikėtai, kai jauniausiai dukrai Paulinai sukako aštuoniolika, visą jos kūną išbėrė tokiomis pačiomis raudonomis dėmėmis kaip ir vyresniąją dukrą Rūtą. Jaunėlės Paulinos ligos forma buvo daug agresyvesnė nei vyresniosios dukros. Visas kūnas nuo kaklo iki kojų buvo nusėtas žvyneliais“, – prisimindama sunkias minutes, pasakoja mama.

Dvejus metus mama Jūratė nežinojo, ką daryti ir kaip elgtis. Paulina pasidarė uždara, nieko neprisileisdavo, susipyko su vaikinu, atsisakė pramogų, nes laikė save šlykščia. Psoriazė iššaukė lengvos formos depresiją.

Taip žvynelinė į šeimą sugrįžo su trenksmu, o šiltieji kraštai padėdavo vos porai savaičių.


Vizitas pas dermatologą nedavė rezultatų, o tik išlaidas


Mamos širdis plyšo pusiau, nežinant, kaip padėti jaunėlei. Šiaip ne taip ji prikalbino dukrą nueiti pas patį geriausią Airijos dermatologą.

Vizitas nedavė jokių rezultatų, tik buvo paaiškinta, kad su šia liga tenka išmokti gyventi ir tepalas gali padėti tik laikinai, liga gali sugrįžti po mėnesio ar po dviejų, o gal ir po metų.

Taip ir atsitiko: tepalas padėjo tik minimaliam laikotarpiui – mėnesiui. Mama skaičiavo išlaidas:

Vizitas – 200 eurų

Hormoninis tepalas 30 g – 180 eurų

Rezultatas – 0 proc.


Į bemiegės nakties klausimus atsakė rytinis sapnas


„Pamenu, kai vieną vakarą nepasibeldusi pravėriau Paulinos kambario duris ir išvydau jau tuo metu dvidešimtmetę dukrą, stovinčią nuogą, ką tik išsitepusią drėkinamuoju kremu…“, – pasakoja Jūratė ir užtyla.

Vaizdas buvo apgailėtinas – dėmės, išsiplėtusios per visą kūną, šokiravo mamą. Ji, užvėrusi duris, pradėjo verkti ir tą naktį praktiškai nemiegojo.

moteris nelaiminga
© Kat Jayne(Canva)

„Visą naktį prasivarčiau. Galvoje virė aibės emocijų ir klausimų: Kaltinimas – kas aš per motina, kad nepastebėjau, jog liga sparčiai progresuoja? Pagalba – kaip aš galiu padėti savo vaikui? Savigrauža – kodėl man? Apgailestavimas – kodėl mano vaikui?“ – atvirauja pašnekovė su ašaromis akyse.

Būtent tokie gilūs sielos pamąstymai, klausimai širdžiai, priekaištai likimui gali atvesti prie stebuklingų apsireiškimų ir sprendimų.

Tą lemtingą naktį mamos savigrauža buvo begalinė, bet paryčiais visgi pavyko prisnūsti ir staiga ją pažadino mirusio tėvo balsas.


Netikėtas sapnas šiai istorijai suteikė gražią ir laimingą pabaigą


Tepkite ją valerijonu“, – iš pašnekovės lūpų nuskamba šie žodžiai, kurie buvo ištarti sapne.

Pabudusi moteris pašoko iš lovos. Ji nesuprato, kas atsitiko, tik aiškiai žinojo, kad girdėjo jau prieš dvidešimt metų mirusio tėvo balsą.

„Jis mirė, kai aš dar ir pati nežinojau, kad laukiuosi jaunėlės. Visuomet juokdavomės, kad senelio siela perėjo į anūkės kūną“, – prisimena Jūratė.


Sapnas nuvedė prie sveikuolių parduotuvės


Pasak pašnekovės, ji visą dieną vaikščiojo it pritrenkta, galvodama, kad ne veltui apsireiškė toks sapnas. Visai netikėtai, kuriant vestuvinės suknelės dizainą, Jūratei šmėstelėjo mintis ir po minutės ji jau stovėjo prie sveikuolių parduotuvės. Nežinia kodėl, lyg kas jai iš aukščiau būtų sufleravęs, ką imti, išsirinko penkis produktus, kurie išgydė jos abi dukras.

„Namuose sumaišiau nusipirktus produktus ir padariau žalsvos spalvos tepalą. Iš pradžių dukra į tai žiūrėjo labai skeptiškai, bet paaiškinau jai, kad tai visiškai nekenksmingi produktai ir kad, jei ir nepadės, tai tikrai ir nepakenks, tad pabandyti verta“, – šypsosi pašnekovė.

Po poros mėnesių dukters Paulinos žvynelinė aprimo ir jau ketveri metai, kai nebepasirodo.

Tai, kas šventa, negali tapti komercija
Pasak pašnekovės, šis tepalas taip pat padėjo ir vyresniajai dukrai Rūtai bei dar keliems žmonėms, sergantiems žvyneline ir pasinaudojusiems jos patarimu.

„Jei ne mamos tepalas, aš būčiau paskendusi savigraužos spąstuose, bet sėkmingai baigiau universitetą ir žiūriu į ateitį be ligos, gyvenu be kompleksų, dirbu modeliu, nebijau demonstruoti savo kūno“, – atvirauja Jūratės jaunėlė dukra neseniai grįžusi iš kelionės po Aziją.

Pasak Paulinos, ji pasidalino savo patirtimi vienoje iš Facebookʼo grupių, kurioje yra susirinkę psoriaze sergantys žmonės iš viso pasaulio. Dvi merginos, su kuriomis ji artimai bendravo, ryžosi tai išbandyti ir joms taip pat padėjo.

Paklausus Jūratės, kodėl ji šio stebuklingo tepalo neužpatentuoja ir nepardavinėja, pašnekovė nusišypso: „Tai, kas šventa, negali tapti komercija“.


„Sangrąžos teorija“ – priežastis, dėl kurios nutarė atskleisti šio tepalo sudėtį„Nesu labai religinga, bet tikiu pasiaukojimu, siela ir savo „sangrąžos teorija“, kurios pagrindinis komponentas – gerumas. Jis visada grįžta ir dar su kaupu“, – dėsto savo mintis Jūratė Gembutienė, ne tik vestuvinių suknelių dizainerė, studijos „Urata designs“ įsteigėja, bet ir poetė bei rašytoja, slapyvardžiu Deivina Orchidė rašanti vienu metu tris knygas apie savo gyvenimą ir visai neseniai išleidusi savo eilėraščių, esė ir fotonuotraukų rinkinį „Palieski angelo sparnu“, į kurį yra įtrauktos tiek garsių, tiek ir pradedančiųjų fotografų nuotraukos.

Šiuo sunkiu pandemijos metu, knyga „Palieski angelo sparnu“ dar vienas vaistas atitrūkti nuo realybės ir pasinerti į svajonių, bei pozityvių minčių pasaulį. Ją kurią galite įsigyti naujame Deivinos Orchidės internetiniame knygyne.

Pasak pašnekovės, poezijos knyga – tai dar vienas gražus noras padėti žmonėms, šiuo atveju mažiesiems didvyriams – vaikų onkologinės ligoninės ligoniukams, nes 20 proc. nuo šio rinkinio pardavimo sumos yra skiriama ne pelno siekiančiai labdaros organizacijai „Mamų unija“.

„Maži dalykai yra išties maži. Tačiau būti ištikimam mažuose dalykuose yra didelis daiktas.“ – štai šiais motinos Teresės žodžiais Jūratė Gembutienė (Deivina Orchidė) užbaigia mūsų pokalbį.

Iš tiesų, nereikia daryti didelių dalykų, nes ir mažuose galima įžvelgti didelius daiktus.

Penki produktai, kurie gali išgydyti žvynelinę (psoriazę)


Prieš pradėdama vardyti produktus, pašnekovė paprašė atsižvelgti į tai, kad šis tepalas gali padėti, gali ir nepadėti, bet blogiau nebus. Taigi pabandyti verta. Taip pat privalu atsisakyti kai kurių maisto gaminių ir kiek įmanoma daugiau būti gryname ore.

Štai penki produktai, kuriuos išvardijo Jūratė:

Ekologiškas kokoso aliejus

Maistinių kanapių sėklų aliejus

Vitaminas E

Valerijono ekstraktas

Cinamono eterinis aliejus

Dėl sudėties ir naudojimo kreipkitės į pačią tepalo recepto autorę asmenine žinute Facebookʼo paskyroje, spustelėję šią nuorodą: Deivina Orchidė.
Visa informacija nemokama, nes, pakartojant pašnekovės žodžius, tai, kas šventa, negali tapti komercija.


! Norėdami komentuoti, būtinai turite prisijungti prie naujienų portalo (prisijungimas straipsnio viršuje).

1 864 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

BALTA TYLA

bottom of page