top of page
  • Autoriaus nuotraukaVida Meilė

VILTIS SENATVĖS TERMINO NETURI

Atnaujinta: 2021-02-17

Viltis gyvasčiai tokia svarbi, kad Šventasis Raštas ją vadina sielos inkaru.


Ar žinai, ką reiškia žmogui gyvenimo saulėlydis? Kuo Tau jis svarbus? Juk gyvenimo saulėlydis – ne vien dienos pabaiga. Būtent šis laikotarpis skirtas savo gyvenimo savianalizei, kada padarytos klaidos virsta aukščiausiais kalnais, o pasiekimai ir geri darbai sudega lyg tos krintančios žvaigždės ir jų trumpesnio ar ilgesnio švytėjimo niekas neprisimena. Ir dėl to labai liūdna. Nes kiekvienas, nepriklausomai nuo amžiaus, viliasi būti svarbiu saviems, pastebėtu, įvertintu.


Ar galėtų būti kitaip? Turėtų būti kitaip. Tai priklauso nuo pačių garbingo amžiaus sulaukusių žmonių ir nuo jų artimųjų, draugų, bičiulių, kaimynų...


Nors Lietuvoje deklaruojama pagarba senyvo amžiaus asmenims, spaudoje ir žiniasklaidoje gana dažnai sutinkama nuomonė, kad šiuolaikinėje visuomenėje susiformavęs jaunystės kultas. Ar esame drąsūs tam prieštarauti? Ko gero, ne. Greičiau sutiktume su žinute, kad jaunimo mažesni ar didesni projektai spindi ryškiomis spalvomis, o garbaus amžiaus žmonių pasiekimai pulsuoja gyvybe tik Jų pačių atminty. Dažnai Jų prasmingi darbai ir viltis būti pastebėtiems bei įvertintiems iškeliauja Amžinybėn. O, jeigu ir prisimenama, tai daroma tyliai, nes juk tai jau seno žmogaus praeitis.

Juodai balta nuotrauka
©️ Canva

Šiuo laikotarpiu, pasitinkant Naujuosius, kai ryškiausiai šviečia viltis tikėti nauja pradžia, kviečiu susimąstyti apie ypatingą dovaną artimam žmogui, įprasminant Jo gyvenimą. Pagalvokite ir apie dovaną sau, kuri įamžins paties gyvenimo istoriją, juk prabanga – turėti kuo pasidalinti su brangiais žmonėmis. Ir nesvarbu, kiek Tau, ar Tavo žmogui metų. Tikra jaunystė – ne amžius, o vidinė būsena: gebėjimas džiaugtis, tobulėti, pačiam nustebti ir norėti nustebinti kitą, ieškoti ir rasti kažką naujo.


Nelaukite, kol suskambės nužengimo nuo Gyvenimo scenos aplodismentai. Plokite girdint Jūsų mylimiems žmonėms. Kurkite scenarijų ir dovanokite didesnės ar mažesnės apimties filmą, kuriame Jūsų žmogaus svajonės, pasiekimai, nuopelnai sušildys ir Jūsų pačių širdis. Gimęs projektas taps išliekamąją vertę turinčiu prisiminimu, kuris, galbūt, nuramins ir atsisveikinimo laikotarpiu.


Esu nepaprastai dėkinga BIRUTEI AMBLOŽIEJEI, įgyvendinusiai idėją – sukurti filmą mamos 70-ečio proga, kurios pagrindinė herojė tapo mano mama. Šviesaus atminimo poetė A. Butrimienė – mano mamos auklėtoja, tada būdama 92-iejų metų, peržiūrėjusi video įrašą, savo emocijas įvardino garsiai: „Aldute, visada buvai meilės vertas vaikas. Šiandien esi apdovanota! Tau gyvai esant, dukros pastatė didžios meilės paminklą. Garbingą paminklą Tau. Nuostabesnio dalyko nebūtų galima įsivaizduoti."


Pasak Tėvo Stanislovo, viltis ir tikėjimas senatvės termino neturi. Šalia Tavęs tikrai yra žmonių, kurie bus laimingi tokia dovana. O gal tai Tu?


Būsimo projekto režisierė Birutė Ambložiejė (+370 620 22572) iš nuotraukų, video siužetų, interviu ir kitokios unikalios medžiagos sukurs originalų 3-15 min. video klipą arba įspūdingą 30-60 min. filmą.


Su meile Vida Meilė

! Norėdami komentuoti, būtinai turite prisijungti prie naujienų portalo (prisijungimas straipsnio viršuje).

104 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

BALTA TYLA

bottom of page