top of page
  • Writer's pictureGiedrė Vaitulevičienė

SKAITYTOJŲ ŠIRDIS PAVERGIA ANALOGŲ LIETUVOJE NETURINTI KNYGA „PALIESKI ANGELO SPARNU“

Šių metų sausio pabaigoje pasirodžiusi leidyklos „Vitae litera“ išleista pirmoji Deivinos Orchidės knyga „Palieski angelo sparnu“ iš karto buvo tituluota kaip unikali ir neturinti šalyje analogų. Tai ypatinga, originali eilėraščių ir esė rinktinė, iliustruota lietuvių fotografų iš viso pasaulio nuotraukomis, papildyta jautriomis autorės mintimis ir atvirais skaitytojų pamąstymais. Ši knyga yra unikalus projektas, į kurį savanoriškai įsitraukę žmonės, prisideda prie kilnaus tikslo – paremti fondą „Mamų unija“, besirūpinantį vėžiu sergančiais vaikais ir jų tėveliais.


Knygos autorė – talentinga kūrybingos sielos asmenybė


Deivina Orchide pasirašanti Jūratė Gembutienė, Lietuvos išeivė Airijoje, – dar naujas vardas lietuvių literatūroje. Kaip poetė ir rašytoja debiutavusi su eilėraščių, esė ir fotonuotraukų rinktine „Palieski angelo sparnu“.

Deivina Orchidė – jautrios ir meniškos sielos moteris, kuriai, kaip skelbiama jos virtualiame knygyne, labai svarbu menas, kūryba ir atjauta žmogui. Prieš 15 metų su šeima emigravusi į Airiją, Jūratė svečioje šalyje įkūrė dizaino studiją „Urata designs“ ir įsitvirtino kaip sėkminga vestuvinių suknelių dizainerė. Būdama veikli ir be galo užimta, vis tiek rasdavo minutę širdžiai mielai veiklai – kūrybai ir rašymui.


Eilėraščius ir esė Jūratė Gembutienė pradėjo rašyti prieš penkerius metus ir pirmajai knygai juos rinko lygiai metus. Savo kūryba ji nuolat dalijosi įvairiose interneto svetainėse, asmeninėje feisbuko paskyroje, elektroniniame žurnale „Inspire“, taip džiugindama skaitytojus ir gausindama jų ratą.

Šiandien Jūratei Gembutienei pristatyti nebeužtenka vieno vardo, nes po slapyvardžiu Deivina Orchidė slepiasi įvairialypė asmenybė: verslininkė, vestuvinių suknelių dizainerė, poetė, rašytoja, internetinio knygyno ir pozityvių naujienų portalo LAIKAS TAU įkūrėja ir redaktorė, knygų ir žurnalų maketuotoja, elektroninio saviugdos ir įkvepiančių istorijų žurnalo „Inspire“ žurnalistė, tinklaraštininkė ir įvairių kūrybinių idėjų sumanytoja, bet svarbiausia – Žmogus iš didžiosios raidės: be galo nuoširdus, atviras, empatiškas, sąžiningas, darbštus ir pareigingas. Visos šios autorės savybės ne tik padėjo jai įgyvendinti savo svajonę ir išleisti knygą, bet ir atsispindi labai asmeniškuose, atviruose ir jautriuose knygos tekstuose, kurių skaitymas – tarsi terapija ar meditacija: nuraminanti širdį, gydanti sielą, suteikianti jėgų, tikėjimo ir vilties, įkvepianti pakilti, judėti pirmyn ir kviečianti mylėti gyvenimą, pajusti akimirkos grožį ir trapumą.


„Palieski angelo sparnu“ – originali savo turiniu, dizainu, idėja knyga, turinti kilnų tikslą ir didžiulę išliekamąją vertę


Knyga „Palieski angelo sparnu“ pristatoma kaip eilėraščių, esė ir fotonuotraukų rinkinys, tačiau tai ir labai kilnų tikslą turintis projektas, prie kurio savanoriškai prisidėjo tautiečiai iš viso pasaulio.

Labai jautri ir graži pati šio rinkinio atsiradimo istorija. Knygos idėja Jūratei kilo pamačius paramos ir labdaros fondo „Mamų unija“ skelbimą apie reikalingą finansinę pagalbą kelių mėnesių kūdikiui vykti gydytis į užsienį ir užvaldžius didžiuliam norui padėti klastingos ligos aukomis tapusiems vaikams.


veziu segantis vaikas
© Laikas tau

Sukūrusi eilėraštį apie vėžiu sergančius ir ligoninėje besigydančius vaikus „Mažieji didvyriai“, Deivina jam iliustruoti interneto platybėse rado fotonuotrauką su plikagalviu berniuku, laikančiu ištiestą ranką, į kurią krenta vilties spindulėliai. Vėliau autorė išsiaiškino, kad berniukas nuotraukoje – penkiametis lietuvaitis Linukas, tuo metu gyvenęs Anglijoje ir kovojęs su onkologine liga, kurios, deja, nepavyko įveikti. Šio berniuko istorija įkvėpė Deiviną ryžtis prasmingam ir gražiam projektui – labai asmeniškų savo kūrinių knygai, nuo kurios pardavimo 20 proc. lėšų bus skirta paramos ir labdaros fondui „Mamų unija“.

Didelės, net 320 puslapių, apimties knygą „Palieski angelo sparnu“, kurią sudaro 10 teminių skyrių, prasidedančių esė žanro istorijomis, parašytomis atitinkamo skyriaus eilėraščių tematika, 97 eilėraščiai, 55 autorės ir skaitytojų pamąstymai ir 120 nuotraukų, maketavo pati rašytoja.


Šviesą, šilumą ir ramybę spinduliuojanti knygos viršelio nuotrauka, kurios autorė – fotografė Jelena Krušnikova, labai taikliai iliustruoja rinktinės pavadinimą – „Palieski angelo sparnu“. Deivinos Orchidės draugė ir ištikima skaitytoja, buvusi Kauno valstybinio muzikinio teatro balerina, Audronė Oželytė-Žemaitienė, pasidalijusi įžvalgomis, kad rašytojos eilėse vyrauja sparnų motyvas, suteikiantis stiprybės pakilti virš kasdienybės rūpesčių, taip atsiliepia apie eilių ir esė rinkinį: „Tai išskirtinė knyga ne tik savo turiniu, bet ir apipavidalinimu. Kūriniai įkvepia, suteikia viltį, gyvenimą nuspalvina įvairiomis spalvomis ir skleidžia gėrį ir grožį. Nedaugelis kūrėjų galvoja apie kitus, silpnesnius, ir padeda jiems skirdami dalį lėšų nuo savo parduotų knygų.“.


Kiekvienas knygos puslapis ilgam prikausto skaitytojo žvilgsnį ir dėl neįtikėtino grožio nuotraukų, kurios yra penas akims ir sielai, rinkinį paverčiantis neįkainojamos vertės nuostabių fotografijų albumu. Rinktinė „Palieski angelo sparnu“ yra tobula dovana visiems skaitytojams, išsiilgusiems prasmingų ir gilių kūrinių, natūralių, nepagražintų gyvenimo spalvų ir vaizdingai atskleistų kasdienių egzistencinių tiesų.


Deivina Orchidė: „Tai, kas šventa, negali tapti komercija“


moteris vaikas
© Laikas tau

Pasak rinkinio autorės, vadovaujantis šūkiu – „Tai, kas šventa, negali tapti komercija“, nueitas visas knygos „Palieski angelo sparnu“ kūrimo kelias. Poetė ir rašytoja nuoširdžiai dėkoja gausiam žmonių, geranoriškai prisidėjusių prie šios knygos atsiradimo, ratui, taip pat esamiems ir būsimiems skaitytojams, prisijungsiantiems prie kilnios knygos misijos. Eilėraščio žodžiais, prisiliesdama prie skaitytojų širdžių ir suvirpindama jautriausias sielos stygas, Deivina Orchidė kviečia nelikti abejingiems svetimo skausmui ir padėti mažiesiems didvyriams: „Ar tu žinai, / Ką reiškia mirti, / Kai dar alsuoji, kai vis dar gyveni, / Kai norisi atimti vaiko skausmą / Ir net pačiam susirgt už jį? / <...> Ką reiškia tikras, nesukurtas siaubas, / Kai sužinai, kad jis ilgai dar nesijuoks? / Jei visa tai žinai, / Tada mane suprasi / Ir tuos, kurie yra visai šalia, / Kurie dėl vaiko paaukotų / Ne tik turtus, bet ir save. / Jei tu žinai, / Tai tu su jais pabūsi, / Paguosi, išklausysi jų kalbų / Ir maldoje Aukščiausiojo / Už juos tu paprašysi: / „Palieski angelo sparnu.“


Jaukus ir šiltas susitikimas su gerbėjais per knygos pristatymo turą Lietuvoje


Vos tik knygai „Palieski angelo sparnu“ išvydus dienos šviesą, dar kvepianti spaustuvės dažais, ji pradėjo kelionę ne tik po visą pasaulį, nes internetu knygą užsisakinėjo autorės gerbėjai iš įvairių Europos ir Amerikos šalių, bet ir apkeliavo daugybę Lietuvos miestų.


Knygos pristatymo turą, trukusį nuo vasario 14 d. iki kovo 1 d., po net 17 miestų inicijavusi ir viską iki smulkmenų suplanavusi renginių organizatorė Andžela Pontežienė džiaugiasi kartu su Deivina sulaukusios nuostabaus tautiečių priėmimo, didelio susidomėjimo ir nuoširdaus palaikymo. Kai kurie pristatymu susižavėję skaitytojai pirko net po kelias autorės knygas, norėdami padovanoti savo artimiesiems simbolinę dovaną ir kartu suteikti jiems vilties ir tikėjimo kibirkštėlę, įkvėpti gyventi, mylėti, kovoti ir kritus vėl pakilti.


kedainiai deivina orchide
Knygos pristatymas Kėdainiuose © Laikas tau

„Po kiekvieno renginio sulaukdavau daug gėlių, šiltų emocijų, gražių padėkos žodžių ir net atvirų išpažinčių, tai man suteikdavo stiprybės net didžiulio nuovargio momentais ir tik įrodydavo, kad einu teisingu keliu, kad mano darbas prasmingas, o mano kūryba ne tik suteikia vilties ir tikėjimo, bet ir įkvepia kitus kilniems tikslams. Man svarbus kiekvienas skaitytojas ir jo nuomonė, tačiau iki šiol sulaukiu tik gerų ir pakilėjančių komentarų.

Mane nustebino ir maloniai pradžiugino į knygos pristatymą atvykusių talentingų kūrėjų nesavanaudiškas noras taip pat prisidėti prie kilnios knygos misijos. Mano renginio svečiai įvairiuose miestuose dovanojo savo rankų darbo atvirutes ir paveikslus, kuriuos pirkdami žmonės aukojo „Mamų unijos“ fondui. Likusius kūrinius atidavėme fondo įkūrėjai, kad papuoštų Mažųjų didvyrių palatas. Savo asmeninę kolekciją papildžiau gausia dovanotų angelų įvairove. O viena vilnietė gerbėja, Irena Milaševičienė, mano knygą pakrikštijo gerumo angelu, – įspūdžiais dalijasi Deivina.


Litexpo knygų muge
LITEXPO knygų mugė 2020 © Laikas tau

Vainikuojantis, be galo šiltas ir jautrus knygos pristatymas įvyko Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO, kuriame dalyvavo ne tik knygą parašyti įkvėpusi Deivinos draugė Audronė Žemaitienė, bet ir kilniai misijai autorę pastūmėjusio mažojo didvyrio Linuko mama, nuotraukas aukoję fotografai ir ištikimiausių gerbėjų ratas. „Labai džiaugiuosi, kad buvau šios nuostabios knygos inspiratorė. O knyga gyvena ilgai. Ji dovanos žmonėms grožį, gėrį, meilę ir svarbiausia – viltį. O mes visi, įsigydami ją, prisidėsime verdami tą gerumo grandį...“ – sako Audronė Žemaitienė.
Knygą „Palieski angelo sparnu“ galima įsigyti internetinėje svetainėje

www.deivinaorchide.com. 20 proc. nuo šio rinkinio pardavimo sumos bus skiriama ne pelno siekiančiai labdaros organizacijai „Mamų unija“.

! Norėdami komentuoti, būtinai turite prisijungti prie naujienų portalo (prisijungimas straipsnio viršuje).

610 peržiūrų0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

BALTA TYLA

bottom of page