top of page
  • Writer's pictureVida Meilė

SEKUNDĖ arba posūkis kairėn

Jeigu matuoti laiką, sekundė atrodo tokia mažytė. Tačiau kiek daug joje galios matuojant ribą tarp gyvenimo ir mirties, sveikatos ir luošumo...


Moteris už vairo...


Nors vairuoju jau 28-ius metus, važinėdama svetimame mieste nesijaučiu labai saugi, tad atidžiai stebiu kelio ženklus ir kolegas, sėdinčius už vairo. Šiandien tai nepadėjo. Iki šiol džiuginusi sėkmingo vairavimo patirtis, staiga, pasislėpė.


Kaune įsukau į trijų eismo juostų gatvę, kur dvi iš jų vedė į tą pačią pusę. Rami riedėjau pirmąja (dešine) kelio juosta. Jei tiksliau, įvairiausių transporto priemonių spūstyje slinkau vėžlio žingsniu. Mane pasitikęs kelio ženklas rodė, jog juosta, kuria važiuoju, veda ne ten, kur man reikia. Įjungiau kairįjį posūkį ir, tikėdamasi vairuojančių kauniečių bei miesto svečių supratingumo, lėtai judėjau pirmyn. Jaučiausi keistai – lyg nematoma. Klaipėdoje taip nebūna – pagarba Klaipėdos vairuotojams ir miesto svečiams.


...ir vyras už vairo


Įsižiebus raudonam šviesoforui visas transportas tarsi sustingo. Sustojau šalia blizgančio juodo Lexus‘o, kurio brandaus amžiaus (~50) vairuotojas tuo metu buvo tarsi kitoje realybėje. Tokią galimybę suteikia mobilus telefonas. Mestelėjęs žvilgsnį mano pusėn, greičiausiai, nematė arba nekreipė dėmesio į mano sudėtas rankas lyg maldai ir mojavimą prašant leisti įvažiuoti prieš jį, mat tarp Lexus‘o ir prieš jį stovinčio automobilio buvo nemažas atstumas. Mano mažutė Toyota Corolla būtų tilpusi, bet nedrįsau brautis į kitą juostą Lexus‘o savininkui neparodžius jokio ženklo.


Užsidegus šviesoforo žaliai šviesai gatvė atgijo, tačiau kelionė tęsėsi tik tiems, kurie stovėjo prieš mano Toyotą ir Lexus‘ą. Lexus‘o vairuotojas nesiruošė važiuoti – vis dar sėdėjo palenkęs galvą žemyn (tikėtina, kad į mobilų).


Privalėjau netrukdyti už manęs stovinčiai kolonai, o ir Lexus‘o stovėjimas demonstravo, kad galiu persirikiuoti. Lėtai pajudėjau kairėn į antrą juostą.

Spalvota nuotrauka
Nuotrauka iš asmeninio albumo

Viskas įvyko staiga. Lexus‘o varikliui krioktelėjus pajudant, numyniau stabdžių pedalą, tačiau pravažiuojant išgirdau nemalonų ausiai garsą, kuris tęsėsi, kol juodas gražuolis sustojo. Likau su neatsakytais klausimais (vyras pasitaikė labai tylus – abejingas arba nelaimingas): Kodėl Lexus‘o vairuotojas nesustojo susidūrus? Salone garsiai skambėjo muzika ir vyras negirdėjo aižaus garso? Ar jam nerūpėjo pasekmės, nes buvo tikras, kad automobiliu pasirūpins Kasko draudimas? Kodėl policininkams nepasiūlė peržiūrėti jo automobilyje įrengto vaizdo registratoriaus?


Buvo ir kitas garsas. Pajutau, kaip man sustojus keleivinis autobusas švelniai atsirėmė į mano automobilį. Autobuso vairuotojas, žvelgdamas iš aukštai taip pat manė, kad aš esu praleidžiama Lexus‘o, todėl ramus yrėsi į priekį. Kadangi žymių neliko nei ant autobuso, nei ant mano automobilio, neprieštaravau, kad autobusas tęstų kelionę.


Kalta, bet laiminga


Eismo įvykio metu abu automobiliai nukentėjo nežymiai (pakaks poliravimo), tačiau mano širdyje liko netikrumas dėl kaltės ir saugumo.


Taip, aš kalta, nes man persirikiuojant įvyko eismo įvykis, tačiau kyla klausimai: Negi vairuojant svarbios tik kelių eismo taisyklės? Negi nebereikia žmogiškumo, atidumo, mandagumo ir pagarbos kelyje?


Man į šiuos klausimus bandė atsakyti Kauno miesto policininkai:

- Jūs esate kalta. Tolerancija kelių eismo taisyklėse neįrašyta. Nuotraukų ar vaizdo įrašų apie Lexus‘o vairuotojo pažeidimus neturite. Įsigykite vaizdo registratorių. Jeigu šiandien jis būtų įrengtas jūsų automobilyje, galbūt, kaltas būtų ir kitas asmuo.


Aš – kalta, bet laiminga, nes, esu gyva ir sveika. Dėkinga Aukščiausioms jėgoms. Jeigu būčiau vos sekundę anksčiau pajudėjusi, šio teksto nebūtų, nes nebūtų kam jo rašyti. Kažin kaip tada jaustųsi Lexus‘o vairuotojas? Juk tomis pačiomis aplinkybėmis vis tiek liktų teisus.


Transporto priemonė yra skirta vairuoti. Aprašyta situacija rodo, kad net patekus į automobilių spūstį ir priverstiems laukti nereikėtų naršyti internete tampame pažeidžiami ir darome klaidas. Kartais nebeištaisomas.


VAIRAVIMAS BE MOBILAUS! Būtent tokią žinutę išgirdau ir nešuosi ją į rytojų. Kviečiu tai išgirsti ir Jus!


Būkime saugūs keliuose! Gerbkime vieni kitus!


Su meile Vida Meilė


! Norėdami komentuoti, būtinai turite prisijungti prie naujienų portalo (prisijungimas


straipsnio viršuje).


75 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską
bottom of page