• Vida Meilė

PASKUTINIS SKAMBUTIS SKELBIA NAUJĄ PRADŽIĄ

Updated: May 27

Šių metų gegužės pabaigoje daugumoje Lietuvos mokyklų nuskambės paskutinis skambutis. Profesinių mokyklų mokiniams jis beveik nieko nekeičia, nes jie jau žengia karjeros link, tačiau vidurinių mokyklų ir gimnazijų ABITURIENTAMS tai – nauja pradžia.


©️ Canva

Nauja pradžia visada reiškia kažko pabaigą. Paskutinis skambutis Tau, ABITURIENTE, skelbia ne tik žinių kaupimo mokykloje pabaigą ir brandos egzaminų pradžią. Jis savo skambėjimu kviečia Tave nepaprastam nuotykiui, kai naują savo gyvenimo knygos puslapį pradėsi rašyti savarankiškai. Ir tai, patikėk, - labai didelis malonumas. Ir didžiulė atsakomybė.


Nauja pradžia moja kitokiems potyriams, skirtingoms patirtims, tikrojo AŠ paieškai, siekiant asmeninės laimės ir profesinės sėkmės. Jei asmeninė laimė priklauso nuo Tavo paties svajonių, teisingų siekių ir dorų poelgių, tai profesinei sėkmei labai svarbu - žinoti, ko nori, būti pasiruošusiam iššūkiams, pasitikėti savimi ir, svarbiausia, norėti augti.


Paskutinis skambutis primena, kad atėjo laikas norėti pačiam augti – dėl savęs, be mamos, tėčio, vyresnių seserų ar brolių, globėjų skatinimo. Savo skirtinga melodija, o gal visus dvylika metų tuo pačiu garsu, skambutis išdainuoja „sudie“ nerūpestingam laikui, kai Tavo artimieji rūpinosi, jog būtum sotus ne tik maistu, jaukia bei patogia Tau aplinka, tačiau ir buvimu šalia. Kviečia atsisveikinti su galimybe bet kuriuo metu pasidalinti džiuginančiomis Tave naujienomis, regint brangių žmonių akyse laimę dėl Tavęs, ar sulaukti pagalbos „čia ir dabar“, ištikus nelabai maloniems įvykiams, taip pat dalyvaujant tėvams priimti Tau svarbius sprendimus.


Paskutinis skambutis garsiai šaukia apie pirmąjį įrašą savarankiško gyvenimo puslapyje – apie galbūt patį svarbiausią Tavo sprendimą – „Mano nauja pradžia - ...“.


Taigi, ABITURIENTE, ar Tu pasiruošęs naujiems iššūkiams? Jei taip, Tau tikrai pavyks. Jei dar ne, laikas tam ruoštis, nes nerti gyvenimo vandenynan užsimerkus nėra pats geriausias variantas.


Tiesa ta, kad Tavo sprendimas priklauso nuo turimos informacijos apie profesijas. Tad, jei dar abejoji dėl pasirinkimo, apsilankyk didžiausios Žemaitijos regiono profesinės mokyklos – Klaipėdos paslaugų ir verslo mokyklos (KLPVM) – puslapyje ir pasidomėk ten skelbiama informacija. Gal būtent čiaTavo nauja pradžia.ABITURIENTE, TU esi laukiamas mieste prie jūros – KLPVM


©️ KLPVM

Jeigu Tu pasirengęs informacinių technologijų naujovėms ir iššūkiams, jei Tau svarbus laikas ir nori gebėti projektuoti, kurti, valdyti, ideali profesija Tau –> PHP PROGRAMUOTOJAS (modulinė, 1 m.).


Jeigu Tau patinka kūryba, dokumentų ir IT pasaulis, jei Tu norėtum tapti kolektyvo siela, įmonės veidu ir būti matomas (-a), jei svajoji dirbti personalo ar net įstaigos vadovu (-e), teisingas Tavo pasirinkimas – SEKRETORIAUS modulinė vienerių metų programa (su pagrindiniu išsilavinimu – 2,5 m.).


Jeigu Tu nori sustabdyti laiką išsaugant ypatingą akimirką, jei esi jautrus žmogaus bei gamtos grožiui ir nori visa tai įamžinti profesionaliai – Tavo karjeros pradžia –> FOTOGRAFAS (modulinė, 2 m.).


Jeigu Tu esi neabejingas estetikai ir sveikatai, o Tavo misija – puošti žmones ir padėti jiems geriau jaustis, rinkis profesiją –> KOSMETIKAS (modulinė, 2 m.).


Jeigu Tavo siekis – žmonių saugumas ir Tau patinka greitis, metalo skambesys, elektros jėga, būk –> AUTOMOBILIŲ ELEKTROS ĮRENGIMŲ REMONTININKAS (modulinė, 2 m.), AUTOMOBILIŲ MECHANIKAS (modulinė, 2 m.), AUTOMOBILIŲ KĖBULO REMONTININKAS (modulinė, 2 m.).


Klaipėdos paslaugų ir verslo mokykla siūlo mokymo programas:

–> ABITURIENTAMS – baigus 12 klasių;

–> ĮGIJUSIEMS PAGRINDINĮ IŠSILAVINIMĄ – po 10 klasių;

–> TĘSTINIO MOKYMO PROGRAMAS;

–> MODULIUS GIMNAZISTAMS.


Klaipėdos paslaugų ir verslo mokykla Tau, BŪSIMAS MOKINY, pažada:

-> kokybišką ugdymą (teorinį ir praktinį mokymą);

-> gyvenimo vietą 2020-aisiais metais renovuotame bendrabutyje;

-> stipendiją;

-> galimybę dalyvauti Erasmus+ programoje;

-> platų neformaliojo švietimo būrelių spektrą;

-> pažangiausiems ir atsakingiausiems – ekskursijas Lietuvos teritorijoje.


Teikti profesinio mokymo prašymą


©️ Wai Siew

TAU, mielas ABITURIENTE, LaikasTau.lt redakcija linki Tavo žinių vertų rezultatų, saugių atostogų ir teisingo sprendimo pasirenkant profesiją. Te Tavo laimingas gyvenimo etapas iki paskutinio skambučio tampa siekiu sukurti dar laimingesnį...


G e r o v ė j o l i n k s v a j o n ė s !


Straipsnį parengė

Su meile Vida Meilė
! Norėdami komentuoti, būtinai turite prisijungti prie naujienų portalo (prisijungimas straipsnio viršuje).

462 views1 comment

Prenumeruokite mūsų svetainę

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

© 2020 LaikasTau Visos teisės saugomos.