top of page
  • Autoriaus nuotraukaVida Meilė

LAIŠKAS TĖČIUI, kuris paliko...

Pagaliau namai dvelkia Kalėdomis. Nuostabi spindinti eglutė kambario viduryje primena vaikystę..., mamą, sesutes ir laukimą... Jau greitai grįšiu pas jas, apkabinsiu ir, žinau, kad turėsiu nepaprastą laiką.


Akys vis krypsta į voką ant stalo. Jame laiškas, kuris nežinia, ar bus išsiųstas ir šiais metais.


Labas, tėti!


Šventų Kalėdų ir Naujųjų sutikimo laikotarpis - ypatingas visiems žmonėms. Visi nori nudžiuginti šalia esančius dovanomis. Ir aš noriu, tik gali būti, kad mano dovana Tave labiau nustebins nei nudžiugins.


Šiuo gražiu laikotarpiu visi laukiame „stebuklo“, jei paprasčiau, kažko ypatingo... Krikščionys laukia Kristaus gimimo, nuskriausti likimo laukia teigiamų pokyčių kitais metais, sveikieji - gerų emocijų, meilės, sėkmės, dėmesio iš aplinkinių... Tai apie subrendusius žmones. O ko laukia vaikai? Greičiausiai, kaip ir daugelis, Tu, tėti, manai, kad vaikai laukia dovanų. Tai tikriausia tiesa, jei dovanomis pavadintume ne tik saldumynus, žaidimus, žaislus ar pan. Vaikai laukia ir kitokių dovanų – paprastų žmogiškųjų vertybių, kurios juos augina ir suteikia gyvenimui harmoniją.

©️ Nuotrauka Christian Bowen

Nuostabiausios dovanos: suktis „vėjeliu“ ant Tavo, tėti, stiprių rankų; stovint ant Tavo tvirtų pečių, pirštais siekti lubas ar skinti nuo aukštos trešnės prisirpusias uogas; kartu su Tavimi sklęsti ore, supantis didžiulėje karuselėje, ir statyti tvirtovę, nesvarbu ar iš smėlio, ar iš sniego; laikyti savo delną Tavajame, žengiant mokyklos koridoriumi; sekti Tavo geru pavyzdžiu ir kartu mokytis plaukti, važiuoti dviračiu ar automobiliu; Tau stebint deklamuoti Tėvo dienai dedikuotas eiles scenoje; gaminti Tau rankų darbo dovanėles; rūpintis Tavo dovanotomis gėlėmis; skaityti gautus atvirlaiškius iš Tavo kelionių; su Tavimi slapčia planuoti mamai šventę; kartu keliauti ir dalintis kelionių įspūdžiais; nuoširdžiai kvatoti kalbant su Tavimi ir girdėti Tavo kreipinį „mano princese“ ir t. t. Didžiausia vertybė, tai mus siejantis ryšys, tad nuostabiausia dovana - jausti Tavo buvimą šalia augant, bręstant, laimint, klystant, įsimylint, priimant svarbius sprendimus tiek asmeniniame, tiek profesiniame gyvenime.


Tavo, tėti, kažkada labai seniai ištarta frazė tapo mano gyvenimo šūkiu: „Tam, kuris moka laukti - atitenka viskas, kas geriausia!“. Tada nesupratau, tačiau dabar žinau, kad geriausia, kas galėjo man atitekti, buvo šeima: mama, sesės ir Tu. O tada tik kantriai laukiau Tavęs sugrįžtant. Kad nepamirščiau Tavęs, pati „dovanojau“ sau įsivaizduodamas „tėčio dovanas“, kurias kopijavau nuo savo bendraamžių darželyje, kieme, mokykloje, universitete. O Tavo vienintelį metuose telefono skambutį mano Gimtadienio dieną priimdavau lyg ypatingą asmeninį laimėjimą.


Laukiau Tavęs, kol užaugau ir tapau asmenybe. Ir, kai Tu pagaliau nusprendei grįžti į mano gyvenimą, supratau (o Tu?), jog aš esu per didelė, o Tu per senas, kad paimtum mane ant rankų ir pakylėtum nusiskinti saldžių uogų. Mus skiria ne atstumas, o laikas, kuris sutrukdė pažinti vienas kitą, todėl nežinome vienas kito svajonių, siekių, hobių, didelių ir mažyčių smulkmenų, kurios yra labai svarbios. Mūsų susitikimai - labai reti ir juokingai vaikiški, o pokalbiai telefonu - trumpi ir banalūs, nes Tau sunku įsijausti į naują vaidmenį, jog Tu ne trimetės mergaitės, o jau suaugusios merginos tėtis.


Gaila, tačiau, kad ir kaip mes to norėtume, greičiausiai jau netapsime draugais ir nesidalinsime paslaptimis. Ir niekada neprašysime vienas kito patarimo ar pagalbos, nes svetimų žmonių to neprašome.


Naujuosius noriu pasitikti dovanodama Tau, tėti, savo atvirumą ir padėką. Dėkoju Tau už išlavintą vaizduotę, kuri padeda siekti tikslų. Dėkoju už patirtį, kurios dėka išmokau vertinti tai, ką turiu ir savo jėgomis kurti tobulesnį gyvenimą. Besimėgaudama dalykais, kurių laukiau, išmokau džiaugtis kitų laime, kas nepaprastai svarbu. Supratau, ko noriu sau ir savo dar negimusiems vaikams: pilnavertės šeimos. Būtent ji man, tėčio paliktam vaikui, buvo brangiausia dovana, kuria taip trumpai džiaugiausi, kad net neprisimenu.


Labai tikiuosi, jog suprasi mane. Gražių Tau švenčių, tėti, ir visko, kas geriausia, ateinančiais...


Tavo dukra

Ištrauka iš Prisiminimų voratinklis

Su meile Vida Meilė


! Norėdami komentuoti, būtinai turite prisijungti prie naujienų portalo (prisijungimas straipsnio viršuje).

158 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

BALTA TYLA

bottom of page