top of page
  • Writer's pictureVida Meilė

JEIGU MĄSTYTŲ ŠIRDIMI, O NE PINIGINE

Kaip gražu! Lyg auksu aplieta! – Gera buvo stebėti, kaip miela garbingo amžiaus pora palengva žingsniavo šalia daugiaaukščio tvarkingai išsirikiavusia trisdešimtmečių medžių alėja ir garsiai džiaugėsi gamtos dovanojamu stebuklu ir prisiminimais. – Pameni, kai atsikėlėme čia gyventi, patys sodinome šiuos medžius. Tada taip liūdna buvo, kad gyvenama vieta užpildyta vien tik pastatais. Gerai, kad buvo mąstančių ne tik pinigine, tačiau ir širdimi – palikta vietos gamtai.


Ir neapsirikome, pasirinkę pirmąjį aukštą! Dabar, kai esame nebejauni – nereikia aukštai lipti. O, svarbiausia, jaučiamės lyg gimtinėje. Ir vaizdas pro langą džiugina akį, ir siela dainuoja, klausantis vėjo ir medžių dialogo, ar paukščių choro. – Laimingi sutuoktiniai dalinosi emocijomis.


Tai buvo praeitais metais. Šį rudenį ši pora nebeturi kuo džiaugtis, nes tos gražios medžių alėjos nebėra. Jau niekada medžiai nebeties savo šakų į netoli esančio daugiabučio langus ir nebedovanos žalumos kvapo. Pabudusių aplinkinių namų žemiausių aukštų gyventojų niekada nebepasitiks pro medžių šakas besiskverbiantys saulės spinduliai ir nebedžiugins paukščių giesmės, nes...

Spalvota-juodai balta nuotrauka
©️ Nuotraukos iš asmeninio archyvo

Medžių nebėra. Visi sunaikinti. Mirę. Jų vietoje, lyg mirties šešėlis, iškilo juodai pilkas dviejų aukštų pastatas, skirtas prekybinei veiklai. O šalia, kaip pakaitalą medžių ošimui, pastatys automobilių plovyklą. Suprasčiau, jei tai būtų reikalinga mums gyventojams. Deja. Šį, liūdesiu apgaubtą pastatą iš visų pusių supa net keturi prekybiniai centrai. Ir už kelių šimtų metrų jau veikia automobilių plovykla.


Nesmagu abejoti miesto vadovo ir jo komandos priimtų sprendimų teisingumu. Nesu kompetetinga spręsti mano miesto projektavimo klausimus. Tačiau gyvenu šalia tų žmonių, kurie šiandien žvelgia į pilkai juodą sieną ir klausosi automobilių ūžesio. Ir man labai skauda širdį dėl tamsai pasmerktų savo miesto ir rajono žmonių.


Būtų lengviau susitaikyti, kas jau neišvengiama, jei tai būtų tik vienintelė, miesto gyventojus žeminanti klaida. Esu įsitikinusi, jei atsakingi už šį faktą (ir kitus panašius) asmenys mąstytų širdimi, šviesos ir džiugesio mano mieste būtų daugiau. Ir šį rudenį patvirtintas planas idealios Klaipėdos link būtų lengviau įgyvendinamas.


Su meile savo miestui ir jo gyventojams Vida Meilė


! Norėdami komentuoti, būtinai turite prisijungti prie naujienų portalo (prisijungimas straipsnio viršuje).58 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską
bottom of page