top of page
  • Writer's pictureJūratė Gembutienė

D.Orchidė | SĖKMĖ NEPRIKLAUSO NUO TO, KĄ PRANAŠAUJA ASTROLOGAI

Atnaujinta: 2020-04-25

Ar gali išpranašauti sėkmę astrologai?

Ar tiesa, pasak Vikipedijos, kad sėkmė – tai, kas atsitinka asmeniui nepriklausomai nuo jo valios, tai, kaip jam sekasi?

O gal sėkmė tai yra kiekvieno pasirinkimas?Pernai Palmyra pranašavo: „Sėkmingi kiaulės metai, ypač skorpionams.“


Susimąsčiau...

Kiekvienais metais tas pats – geri, geri, tik viskas ima ir slysta iš po kojų.

Pamenu, kaip nusivaipiau vaizdžiai pamėgdžiodama astrologės lėtą kalbėseną:

– Sėkmingi kiaulės metai, ypač skorpionams...

Na ir ką?

Metai prasidėjo liūdnai. O juk turėjau džiaugtis sausio mėnesio kelione į istorinę faraonų šalį. Bet jau lėktuve skrisdama iš Airijos į Lietuvą, iš kur turėjau vykti į Egiptą, burbėjau sau, kad padariau klaidą susiplanavusi kelionę tokiu metu. Žinojau, kad nukentės verslas, nes išvykstu dviem savaitėms (o juk sausis ir taip sunkus mėnuo).

Taip ir atsitiko...Kelionė į Egiptą buvo sunki, nes užpuolė gripas. Ilgavalandinės ekskursijos išsunkė visas jėgas. Pradžioje norėjau tik poilsio, bet net nepagalvojusi užsibrėžiau pamatyti dar ir šalies istoriją.


moteris, egiptas, faraono statula
© Nuotrauka iš asmeninio albumo

Neapskaičiavusi savo jėgų, grįžau iš Egipto į Lietuvą pavargusi ir serganti.

Lietuvoje nuomotu automobiliu nuvykau iš Vilniaus oro uosto į Klaipėdą aplankyti giminaičius, kurių jau metus nemačiau. Laiminga, tik, mat, automobilis pasirodė visiškas kledaras: stovėjau šaltyje tarp Kauno ir Klaipėdos įjungusi avarinį signalą ir skambinėjau nuomos punkto darbuotojams, kurie atsainiai aiškino, kad tai ne jų reikalas keisti nuleistas padangas. Bet, kaip nekeista, visgi aš įrodžiau, kad tai jų reikalas: už geros valandos sulaukiau jaunuolio, kuris man paaiškino, kad aš vairuoti nemoku. Pažiūrėjau jam į akis, nusišypsojau ir paklausiau:

– Ar tu rimtai?

Jis nieko į tai neatsakė, matyt, susigėdo (o gal ir ne).

Oi, kaip keikiau nuomos punktą, keikiau šaltį (sausis nebuvo pats šilčiausias mėnuo, ypač po Egipto) ir Palmyrą. „Sėkmingi kiaulės metai, ypač skorpionams...“

Parvykau į Airiją be poilsio, be sveikatos, susierzinusi. Žvelgiau į tuščią piniginę ir mąsčiau, kaip sumokėti mokesčius, kaip išgyventi žiemos sezoną. Niurzgėjau, dejavau, vaipiausi iš savo nesėkmingo gyvenimo ir, įkritusi it kiaulė į lovą, įsijungiau „teliką“ ir stebėjau sėkmingą svetimą gyvenimą.

– Sėkmingi kiaulės metai, ypač skorpionams! – išsiviepiau vėl pamėgdžiodama vargšės Palmyros pranašystes.


Atėjo vasaris ir… Viskas pasikeitė. Kodėl?Nustojau niurzgėti, išlipau iš lovos, išjungiau „teliką“ – nustojau gyventi svetimą gyvenimą ir pradėjau gyventi savąjį. Sveikata pasitaisė, darbas plaukė upeliu, piniginė pastorėjo. Nauji verslo pasiūlymai ir nauji poezijos projektai stumtelėjo mano savivertę keliais laipteliais aukščiau.

Patapau žurnalo „Inspire“ pavasarinio numerio redaktore. Ir vėl pasijaučiau žmogumi.

„Sėkmingi kiaulės metai, ypač skorpionams!“ – nusišypsojau.

Niurzgėjimas niekada neduoda teigiamo rezultato. Taip pat kaip ir nusiteikimas, kad nieko gero nebus, kad sveikata nepagerės, kad piniginė nepastorės – neprišauks sėkmės, o tiktai ją atstums.

Manęs kiti dažnai klausė, kaip aš viską suspėju? Atsakymas buvo paprastas – stengiuosi kiekvieną gyvenimo minutę praleisti racionaliai. Daug ką galima padaryti, tereikia noro išnaudoti visus savo galimybių rezervus.

Ar tikrai pranašystė suteikė man sėkmę?

Nemanau...

Pozityvus požiūris į gyvenimą, noras padėti, sugebėjimas suprasti, būti atviram ir troškimas gyventi taip, kad nesigailėtum nei vienos praleistos sekundės, – tai, kas man atvėrė sėkmės vartus.

Tikrai sėkmingi kiaulės metai, ypač skorpionams...

Taip, tai buvo pernai, o šiemet...Ir vėl Palmyra...

„Sėkmingi žiurkės metai, ypač skorpionams.“

Šyptelėjau...

Džiaugiausi, kad netikiu jokiais pranašais, nes žinau, kad tik nuo manęs priklauso, kas bus toliau.

Kiaulės metais, negailėdama jėgų, kūriau savo poezijos knygą ir jau šių metų pradžioje pasirodė mano pirmagimė „Palieski angelo sparnu“.

Stovėjau prie krūtinės priglaudusi pirmuosius spaudinius, atkeliavusius iš Lietuvos į Airiją, ir iš džiaugsmo braukiau ašarą.

„Sėkmingi žiurkės metai, ypač skorpionams.“

Vasario viduryje išvykau į turą po Lietuvą pristatyti savo pirmagimę. Buvo aplankyta net septyniolika miestų. Šimtai apkabinimų ir tiek pat knygų autografų. Laimingos šypsenos, džiaugsmo ašaros ir padėkos pakėlė mane iki debesų.

„Sėkmingi žiurkės metai, ypač skorpionams.“

Turui einant į pabaigą, supratau, kad pavargau ir labai noriu poilsio, bet žinojau, jog negalėsiu poilsiauti, nes atostogas išnaudojau knygos pristatymui. Reikėjo pasivyti vėluojančius darbus pristabdytame versle Airijoje.Grįžau, pasirengusi dirbti kaip niekad daug, nors jėgos seko ir...


Jau po savaitės paskelbė karantiną dėl Covid-19 viruso.

Uždarytas verslas, sustabdytas knygų pardavimas...

Šokas, nemigo naktys ir piktas šnibždesys – „Sėkmingi žiurkės metai, ypač skorpionams.“

Žinojau, kad tai pandemija ir kad tai nepriklauso nuo manęs, nes aš nieko negaliu pakeisti. Tai išgyvena visas pasaulis. Bet vis vien sunku... Tiek planų, tiek siekių ir nieko nebeliko...

Vėl kritau į lovą, įsisukau kaip žiurkė į antklodę, įsijungiau „teliką“ ir vėl pradėjau gyventi kitų gyvenimus.


Praėjo pora savaičių...


Staiga prisiminiau pernai kiaulės metus. Juk jau tada žinojau, kad tik nuo manęs priklauso, kokie bus žiurkės metai.

Išjungiau televizorių ir atsisėdau prie kompiuterio. Jau po kelių dienų gimė naujas pozityvių naujienų portalas LAIKAS TAU, prie kurio prisijungė kelios nuostabios bendramintės.

Dabar...


Atveriu galines namo duris į kiemą, kur gražiai nupjauta žolė, kur čirškia vieversys, neužgožiamas automobilių ūžesio, įkvepiu gaivaus ankstyvo rytinio oro, užmerkiu akis ir šypteliu... Gera tai jausti...

– Tikrai sėkmingi žiurkės metai, ypač skorpionams. Niekur neskubu.. Esu čia... Esu dabar... Gera tai jausti..."Sėkmė yra ne tai, ką matai, o tai, ką jauti..."

Niekas nesikeičia nei kiaulės, nei žiurkės metais, nei dar kokiais. Sėkmę galima susikurti bet kokiais metais, bet kokiu laiku: ar tai ekonominė krizė, ar tai pandemija, tereikia suprasti, kad sėkmė yra ne tai, ką matai, o tai, ką jauti...


Deivina Orchidė

https://www.deivinaorchide.com/


! Norėdami komentuoti, būtinai turite prisijungti prie naujienų portalo (prisijungimas straipsnio viršuje).


161 peržiūra0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską
bottom of page