top of page
  • Autoriaus nuotraukaAndžela Pontežienė

Berniukų šventė (Tango no sekku)

Atnaujinta: 2020-05-13

Japonijoje kasmet penkto mėnesio penktą dieną švenčiama Berniukų šventė, japoniškai vadinama Tango no Sekku. Toks yra japoniškas gegužės 5 dienos pavadinimas. Tai yra ir valstybinė Japonijos šventė.


Šią dieną kiekvienam šeimos vyrui lauke iškabinami spalvoti popieriniai arba medžiaginiai karpiai. Karpį japonai laiko stipriausia, atkakliausia iš žuvų, todėl jis laikomas vyriškumo simboliu. Seniau šventė buvo skirta maldoms už berniukų stiprybę ir buvo tikima, kad įvairūs ritualai suteiks berniukams ir vyrams drąsos ir stiprybės.

Berniukų šventės metu rengiami vaidinimai, žaidimai, kepami saldumynai. Vienas iš tradicinių šios šventės saldumynų – Kashiwa - Mochi. Jis kepamas iš ryžių ir pupelių, vyniojamas į ąžuolo lapą. Saldumyno forma panaši į šalmą, todėl buvo tikima, kad tokie saldumynai padeda samurajams laimėti kovas. Ąžuolas, kaip tvirčiausias medis, simbolizuoja stiprybę. Kitas saldumynas – Chimaki, gaminamas iš ryžių miltų, vyniojamas į bambuko lapą. Bambukas – pasiaukojimo simbolis.

Berniukų dieną tradiciškai visi vyrai ir berniukai maudosi vilkdalgių vonioje. Vilkdalgio stiebas panašus į kardą, todėl siejamas su vyriškumu. Buvo tikima, kad vilkdalgių vonia stiprina, saugo nuo ligų.

Trečio mėnesio trečią dieną (kovo 3 d.) Japonijoje švenčiama Lėlių šventė, skirta mergaitėms.

Šių abiejų švenčių tradicijas palaiko dauguma japonų restoranų pasaulyje.


! Norėdami komentuoti, būtinai turite prisijungti prie naujienų portalo (prisijungimas straipsnio viršuje).

32 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

BALTA TYLA

bottom of page